Tu trzeba też dodać, że naklejki i etykiety to nie tylko walor reklamowy, ale także szeroko pojęta informacja. To właśnie dzięki drukowi tych elementów klienci mają możliwość zdobycia informacji o ofercie firmy i tym, czym ona się zajmuje. Pamiętajmy o tym i miejmy to stale na uwadze. Druk musi odbywać się na wysokiej jakości materiałach. Tylko to gwarantuje jego trwałość i niezniszczalność. Warto też zainwestować w dobre maszyny i robić wszystko co w naszej mocy aby mieć bardzo aktualny i dobrze działający sprzęt.
Poradnik – druk reklamowy
Co warto wiedzieć o druku reklamowym? Na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę na taki druk się decydując? W dzisiejszym tekście postaramy się odpowiedzieć na te właśnie pytania. Zacznijmy od tego, że zupełnie podstawową rzeczą powinno być wybranie firmy, która oferuje druk reklamowy w jak najwyższej jakości. Tylko wtedy ma się szansę uzyskania sukcesu i sprawienia, że klient będzie zainteresowany reklamą. Druk reklamowy musi być bardzo istotną formą promowania siebie, a o nas świadczą chociażby materiały reklamowe. Kolejna kwestia to projekty – czy to etykiety, czy naklejki, czy banery albo ulotki i wizytówki. Każdy z tych elementów musi być rzetelnie i dobrze zaprojektowany, zaplanowany przez grafika. Potem mamy dystrybucję materiałów i tutaj trzeba być konsekwentnym.
Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do
Z czasem pojęcie DTP zaczęło odnosić się także do przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej). Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do komputera tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają następnie indywidualnej obróbce, a na tekst jest nanoszona korekta. Następnie odbywa się zasadnicza część procesu, czyli ułożenie stron publikacji z tych wszystkich elementów gotowego projektu, łącznie z naniesieniem informacji dla drukarza i introligatora. Na tym etapie pracy można również umieścić informacje o obrazie całej składki (patrz: impozycja). Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych w postaci pliku postscriptowego lub (coraz częściej) pliku PDF. W ramach DTP można również zarządzać przepływem prac w drukarni oraz sterować urządzeniami przygotowalni poligraficznej, jak i samej drukarni.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP